Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 150 |
| Product Name | 3-Subject Poly Notebook |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Height | 0.50" |
| Length | 11" |
| Features | Pocket Divider ~ Snag Resistant ~ Perforated ~ Moisture Resistant ~ Resist Bleed-through ~ Smooth |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Assorted |
| Country of Origin | Vietnam |
Product Information
| Brand | Oxford |
| Type | Notebook |
Description
Wire-bound notebook is three-hole punched to fit into standard binders. Three dividers keep your subjects separated and offer easy storage for your loose papers. Strong, snag-resistant coil provides sturdy binding and resists catching on backpacks, papers or clothing. Perforated sheets detach easily to keep your book neat and tidy. Three-subject notebook includes 150 sheets of paper.
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV20930256 Stock Available
-
Product Code: TOP650311 Stock Available
-
Product Code: TOP2080128 Stock Available
-
Product Code: SPR83254BD87 Stock Available
-
Product Code: SPR83254530 Stock Available
-
Product Code: SPR832511807 Stock Available
-
Product Code: ROA97228CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97227CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13507CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: PACPMMK37101DE40 Stock Available
-
Product Code: MEA3805229 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Currently out of Stock
-
Product Code: PAC2427492 Stock Available
-
Product Code: MEA09920394 Stock Available
-
Product Code: MEA09910CT366 Stock Available
-
Product Code: MEA099104414 Stock Available
-
Product Code: ROA7726444 Stock Available
-
Product Code: ROA77230227 Stock Available
-
Product Code: ROA772293 Stock Available
-
Product Code: PACMMK3716014 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37145Currently out of Stock
-
Product Code: PAC242583 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA13505CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13362CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11097CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11085CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA720456 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508111 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK18 Stock Available
Reviews
No Reviews
