- Coordinated colors of cover, wire and paper appeal to fashion conscious.
- Produced with recycled paper.
- Convenient size fits in pocketbooks and carry cases.
- Cover designs are very appealing to all ages.
<
>
Roaring Spring Lifenotes College Ruled Recycled Memo Spiral Notebook
Currently out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Binding Location | Edge |
| Number of Sheets | 80 |
| Product Name | Lifenotes College Ruled Recycled Memo Spiral Notebook |
| Width | 5" |
| Post-consumer-waste% | 3% |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Pink ~ Purple ~ Blue ~ Green |
| Height | 0.30" |
| Length | 7" |
| Features | Printed ~ Storage Pocket ~ Smooth ~ Coil Locked ~ Snag Proof ~ Micro Perforated |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Business Notebooks & Journals |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV22000Currently out of Stock
-
Product Code: TOP6397844 Stock Available
-
Product Code: ROA95288CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95284CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77355CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77290CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA52511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA20198CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA14016CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13505CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13364CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13114CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11097CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11085CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10322CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10111CS9 Stock Available
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10034CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10021CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA72456352 Stock Available
-
Product Code: MEA7287372 Stock Available
-
Product Code: ROA13361Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77222256 Stock Available
-
Product Code: JDKE67008144 Stock Available
-
Product Code: MEA720456 Stock Available
-
Product Code: ROA77340288 Stock Available
-
Product Code: ROA77333443 Stock Available
-
Product Code: ROA77308203 Stock Available
-
Product Code: ROA77260Currently out of Stock
-
Product Code: ROA125311 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508111 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: TOP74109196 Stock Available
-
Product Code: SPR83254BD87 Stock Available
-
Product Code: SPR83254530 Stock Available
-
Product Code: SPR83253BD751 Stock Available
-
Product Code: ROA74150CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA74140CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA74130CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA74120CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA24326CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13507CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA7393031 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77222256 Stock Available
-
Product Code: ROA1228426 Stock Available
-
Product Code: ROA1227414 Stock Available
-
Product Code: ROA1226431 Stock Available
-
Product Code: ROA77922246 Stock Available
-
Product Code: ROA77921133 Stock Available
-
Product Code: ROA77920226 Stock Available
-
Product Code: ROA77340288 Stock Available
-
Product Code: ROA77332286 Stock Available
-
Product Code: ROA77260Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77230227 Stock Available
Reviews
No Reviews
