‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Narrow Ruled Topbound Spiral Memo Pad Book
Ships in 6-10 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Poly cover to protect your notes.
- Pocket-sized to fit neatly in shirt pockets.
- Brown kraft back cover.
- Narrow-ruled, 15 lb white paper for neater notes.
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Narrow Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Binding Location | Top |
| Number of Sheets | 75 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 72 / Carton |
| Width | 3" |
| Product Name | Narrow Ruled Topbound Spiral Memo Pad Book |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | India |
| Cover Color | Black ~ Green ~ Red ~ Light Blue |
| Height | 0.30" |
| Length | 5" |
| Features | Hole-punched ~ Nonperforated ~ Top Side Opening ~ Durable Cover ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Memo Book |
Description
Poly cover memo notebook. Fits neatly in shirt pockets. Smooth, white, 15 lb writing paper is narrow ruled. Covers are produced from durable 19 pt poly. The back cover is 24 pt brown kraft.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV20435Currently out of Stock
-
Product Code: TOP25095BD20 Stock Available
-
Product Code: TOP25095217 Stock Available
-
Product Code: ROA74120CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA74000CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11281CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11015CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA45644293 Stock Available
-
Product Code: RED31120BX176 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA97228CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95782CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA54126CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA52505CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA50123CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA1228419 Stock Available
-
Product Code: ROA122745 Stock Available
-
Product Code: ROA1226418 Stock Available
Reviews
No Reviews