- Covers are printed on heavy-duty board for reliable protection.
- Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
- Colored paper to brighten up your workspace.
- Smooth writing paper is Gregg-ruled with center line.
<
>
Roaring Spring Enviroshades Recycled Spiral Steno Memo Book
Currently out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Gregg Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Number of Sheets | 80 |
| Product Name | Enviroshades Recycled Spiral Steno Memo Book |
| Width | 6" |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 3% |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | White |
| Country of Origin | India |
| Length | 9" |
| Height | 1.25" |
| Features | Smooth ~ Heavy Duty Cover ~ Coil Locked ~ Chipboard Backing ~ Perforated ~ Unpunched |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Steno Book |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: TOP800132 Stock Available
-
Product Code: TOP74130123 Stock Available
-
Product Code: ROA53101CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA52509CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA14016CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12102CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA1228426 Stock Available
-
Product Code: ROA1227414 Stock Available
-
Product Code: ROA1226425 Stock Available
-
Product Code: ROA7716037 Stock Available
-
Product Code: BSN90650PK182 Stock Available
-
Product Code: BSN906502200 Stock Available
-
Product Code: BSN26742165 Stock Available
-
Product Code: BSN26741PK235 Stock Available
-
Product Code: BSN267412829 Stock Available
-
Product Code: BSN26740PK250 Stock Available
-
Product Code: BSN267403011 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA74221CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA74220CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA74130CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA74120CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA74000CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA52511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA24316Currently out of Stock
Reviews
No Reviews
