- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
- College ruled.
- Smooth writing surface.
<
>
Roaring Spring College Ruled 2 Subject Spiral Notebook
Currently out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 100 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Height | 0.50" |
| Length | 11" |
| Features | Easy Tear ~ Hole-punched ~ Smooth ~ Micro Perforated ~ Storage Pocket ~ Coil Locked ~ Snag Proof |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Width | 9" |
| Product Name | College Ruled 2 Subject Spiral Notebook |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: TOP74109196 Stock Available
-
Product Code: TOP25230Currently out of Stock
-
Product Code: SPR83253BD752 Stock Available
-
Product Code: ROA97225CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77290CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA20198CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13507CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13114CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11281CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11097CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11015CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10381CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10322CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10111CS9 Stock Available
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10034CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10021CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13361Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77479Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77222256 Stock Available
-
Product Code: RED5311066 Stock Available
-
Product Code: RED5301053 Stock Available
-
Product Code: MEA720456 Stock Available
-
Product Code: ROA125311 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK18 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SPR83255BD68 Stock Available
-
Product Code: SPR83255346 Stock Available
-
Product Code: ROA97227CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13505CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11281CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11197CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11097CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11015CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10381CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10111CS9 Stock Available
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: REDAF91508111 Stock Available
Reviews
No Reviews
