‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Marble Comp Book
Ships in 6-10 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Printed in the traditional marble pattern.
- Center-sewn and tape bound construction.
- Perfect for note-taking.
- Inside of covers is printed with class schedule and other useful information.
Product Details
General Information
| Binding Location | Center |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Number of Sheets | 50 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 48 / Carton |
| Width | 7.5" |
| Product Name | Marble Comp Book |
| Height | 0.25" |
| Length | 9.8" |
| Features | Tear Proof ~ Durable Cover ~ Stiff-cover ~ Perforated ~ Hard Cover ~ Stiff-back ~ Permanent Bind ~ Class Schedule |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Black Marble |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Unleash your creativity in this premium composition book! This notebook boasts durable, permanently bound construction to keep your ideas secure. The smooth, plain 15 lb paper is perfect for all your writing needs, from detailed notes to creative sketches. The classic hard cover features attractive styling, offering a touch of personality. Each book provides ample space for all your thoughts and ideas.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13364CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13363CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13362CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13114CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA72456205 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77475Currently out of Stock
-
Product Code: MEA7204527 Stock Available
-
Product Code: ROA77340179 Stock Available
-
Product Code: ROA772291 Stock Available
-
Product Code: ROA77227149 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK18 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA97227CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13505CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11097CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11085CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77479Currently out of Stock
-
Product Code: ROA7726442 Stock Available
Reviews
No Reviews