‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Marble Comp Book
Ships in 6-10 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Inside of covers is printed with class schedule and other useful information.
- Center-sewn and tape bound construction.
- Printed in the traditional marble pattern.
- Perfect for note-taking.
Product Details
General Information
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Binding Location | Center |
| Front Ruling Type | Quad Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Product Name | Marble Comp Book |
| Width | 7.5" |
| Height | 0.50" |
| Length | 9.8" |
| Features | Permanent Bind ~ Class Schedule ~ Durable Cover ~ Stiff-back ~ Stiff-cover ~ Hard Cover |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | Sri Lanka |
| Cover Color | Green Marble |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Quadrille/Graph Notebook |
Description
Unleash your creativity in this premium composition book! This notebook boasts durable, permanently bound construction to keep your ideas secure. The smooth, plain 15 lb paper is perfect for all your writing needs, from detailed notes to creative sketches. The classic hard cover features attractive styling, offering a touch of personality. Each book provides ample space for all your thoughts and ideas.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ROA95161CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77688CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA17001CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11299CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10113CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10004CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77475Currently out of Stock
-
Product Code: RED43591Currently out of Stock
-
Product Code: ROA772291 Stock Available
-
Product Code: ROA77227149 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA97228CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97227CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97225CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95161CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77648CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77644CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA17001CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10113CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA7750599 Stock Available
-
Product Code: ROA77501107 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77333735 Stock Available
-
Product Code: ROA7730896 Stock Available
-
Product Code: ROA7726442 Stock Available
Reviews
No Reviews