- Marbled cover composition book.
- Center sewn binding.
- Quality wide-ruled paper makes note taking easy.
- Cover allows space for labeling.
- The back-to-school basic for students of all ages.
<
>
Roaring Spring Black Cover Flexcomp 10"x8" WM
289 Stock Available
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Binding Location | Center |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Number of Sheets | 60 |
| Product Name | Black Cover Flexcomp 10"x8" WM |
| Width | 8" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Sri Lanka |
| Cover Color | Black Marble ~ White |
| Height | 0.33" |
| Length | 10.5" |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Composition Book |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: ROA10111CS9 Stock Available
-
Product Code: MEA72456352 Stock Available
-
Product Code: PACPMMK37101DE40 Stock Available
-
Product Code: ROA7750140 Stock Available
-
Product Code: ROA77475Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77333443 Stock Available
-
Product Code: ROA77308203 Stock Available
-
Product Code: ROA7722770 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA97227CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97225CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10113CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10111CS9 Stock Available
-
Product Code: ROA77222256 Stock Available
-
Product Code: ROA77922246 Stock Available
-
Product Code: ROA77921133 Stock Available
-
Product Code: ROA77920226 Stock Available
-
Product Code: ROA77340288 Stock Available
-
Product Code: ROA77332286 Stock Available
-
Product Code: ROA7726444 Stock Available
-
Product Code: ROA77260Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77230227 Stock Available
-
Product Code: PACMMK3716014 Stock Available
-
Product Code: PACMMK3711812 Stock Available
Reviews
No Reviews
