- Inside of covers is printed with class schedule and other useful information.
- Center-sewn and tape bound construction.
- Perfect for note-taking.
- Printed in the traditional marble pattern.
<
>
Roaring Spring Marble Comp Book
Currently out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Binding Location | Center |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Width | 7.5" |
| Product Name | Marble Comp Book |
| Height | 0.50" |
| Length | 9.8" |
| Features | Printed ~ Perforated ~ Class Schedule ~ Hard Cover ~ Stiff-back ~ Permanent Bind |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Black Marble |
| Country of Origin | Sri Lanka |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV22000Currently out of Stock
-
Product Code: TOP9022286 Stock Available
-
Product Code: TOP74109196 Stock Available
-
Product Code: TOP6397844 Stock Available
-
Product Code: OXF2625297 Stock Available
-
Product Code: TOP25230Currently out of Stock
-
Product Code: ROA97225CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77290CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA20198CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13114CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10322CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10111CS9 Stock Available
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10034CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10021CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA7287368 Stock Available
-
Product Code: ROA13361Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77479Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77222256 Stock Available
-
Product Code: RED5311066 Stock Available
-
Product Code: RED5301053 Stock Available
-
Product Code: RED33502503 Stock Available
-
Product Code: JDKE67008144 Stock Available
-
Product Code: MEA720456 Stock Available
-
Product Code: ROA77340288 Stock Available
-
Product Code: ROA77333443 Stock Available
-
Product Code: ROA77308203 Stock Available
-
Product Code: ROA77260Currently out of Stock
-
Product Code: ROA772293 Stock Available
-
Product Code: ROA125311 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508111 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK18 Stock Available
-
Product Code: RED4348116 Stock Available
-
Product Code: RED33560178 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SPR83255BD68 Stock Available
-
Product Code: SPR83255342 Stock Available
-
Product Code: SPR83254BD191 Stock Available
-
Product Code: SPR832541154 Stock Available
-
Product Code: SPR83253BD751 Stock Available
-
Product Code: ROA97227CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13507CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10381CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA7393031 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77475Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77340288 Stock Available
-
Product Code: ROA77332286 Stock Available
-
Product Code: ROA7726444 Stock Available
-
Product Code: ROA7722770 Stock Available
Reviews
No Reviews
