‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial 13 QT Standard Deskside Recycling Wastebasket - 3.25 gal Capacity - Rectangular - Compact, Durable - 12.1" Height x 8.2" Width x 11.4" Depth - Resin - Blue - 1 Each
45 Stock Available
- Separates recyclables from other refuse for increased waste management compliance.
- Fits snugly under almost any desk.
- Perfect for office use.
Product Details
General Information
| Capacity | 3.25 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 8.2" |
| Product Name | 13 QT Standard Deskside Recycling Wastebasket |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 11.4" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 12.1" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
The Rubbermaid Commercial Deskside Recycling Bin is an easy and effective way to separate recyclables from other refuse. This recycler is designed to be used in systems with existing office containers and accessories. Placed beside traditional wastebaskets, Rubbermaid Deskside Recycling Bins make it easy to increase waste management compliance.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP218505525 Stock Available
-
Product Code: RCP21850546 Stock Available
-
Product Code: RCP218505210 Stock Available
-
Product Code: SKU-3683727Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-368369238 Stock Available
-
Product Code: SKU-36836542 Stock Available
-
Product Code: SKU-3683647Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3683619Currently out of Stock
-
Product Code: RCP1971257CTCurrently out of Stock
-
Product Code: GJO57258CT1 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLU8 Stock Available
-
Product Code: RCP354007BE11 Stock Available
-
Product Code: SAF9931SSCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP571873BE6 Stock Available
-
Product Code: RCP295773BLUE470 Stock Available
-
Product Code: RCP295606GN6 Stock Available
-
Product Code: RCP21850539 Stock Available
-
Product Code: RCP218505111 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews