‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 23 Gallon Recycling Container - 23 gal Capacity - Rectangular - 30" Height x 22.5" Width x 11" Depth - Blue, White - 4 / Carton
1 Stock Available
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Blue ~ White |
| Width | 22.5" |
| Product Name | 23 Gallon Recycling Container |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Depth | 11" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Height | 30" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Wall hugging receptacle holds 23 gallons of recyclables, but protrudes less than 1' from the wall. Smooth, seamless construction allows easy cleaning and prolonged life. At 30" tall, recycling container is also great for placement under standard work tables.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP295773BLUECT38 Stock Available
-
Product Code: RCP264307BLUCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263273CT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264307BLU8 Stock Available
-
Product Code: RCP295673BE16 Stock Available
-
Product Code: SAF9931SSCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9798BL3 Stock Available
-
Product Code: RCP571473BE50 Stock Available
-
Product Code: RCP295773BLUE470 Stock Available
-
Product Code: RCP295606GN6 Stock Available
-
Product Code: RCP26327319 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews