<
>
Rubbermaid Commercial 13 QT Standard Deskside Recycling Wastebaskets - 3.25 gal Capacity - Rectangular - Compact, Durable - 12.1" Height x 8.3" Width x 11.4" Depth - Resin - Blue - 12 / Carton
18 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 3.25 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 8.3" |
| Product Name | 13 QT Standard Deskside Recycling Wastebaskets |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Depth | 11.4" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 12.1" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Deskside Recycling Container offers an easy and effective way to recycle paper. Compact design can fit easily under your desk so you can gather white paper for recycling instead of making frequent trips to the company recycling centers. Blue container features the universal recycle symbol on the side and contains post-consumer recycled resin exceeding EPA guidelines.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP571873BECT15 Stock Available
-
Product Code: RCP356973BECTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP354007GNCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP295773BLUECTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP263273CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP262073BLUCTCurrently out of Stock
-
Product Code: GJO57258CT1 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLU5 Stock Available
-
Product Code: RCP354007BE16 Stock Available
-
Product Code: SAF9931SSCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP571873BE105 Stock Available
-
Product Code: RCP295773BLUE11 Stock Available
-
Product Code: RCP295606GN6 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
