‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Deskside Recycling Container - 7.03 gal Capacity - Rectangular - 15" Height x 14" Depth - Blue - 1 Each
4 Stock Available
- Separates recyclables from other refuse for increased waste management compliance.
- Fits snugly under almost any desk.
- Perfect for office use.
Product Details
General Information
| Capacity | 7.03 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 10.3" |
| Product Name | Deskside Recycling Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 15" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Depth | 14" |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
The Rubbermaid Commercial Deskside Recycling Bin is an easy and effective way to separate recyclables from other refuse. This recycler is designed to be used in systems with existing office containers and accessories. Placed beside traditional wastebaskets, Rubbermaid Deskside Recycling Bins make it easy to increase waste management compliance.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP571873BECTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP356973BECTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP295773BLUECT38 Stock Available
-
Product Code: RCP264307BLUCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263273CT2 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLUCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP264307BLU8 Stock Available
-
Product Code: GJO57258CT1 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLU8 Stock Available
-
Product Code: RCP354007BE9 Stock Available
-
Product Code: SAF9931SSCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP571873BE7 Stock Available
-
Product Code: RCP295773BLUE470 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews