‹ Prev
Next ›
DESK-SIDE RECYCLING RECEPTACLE, 3 GAL, BLACK AND BLUE
Currently out of Stock
- Solves any desk-side recycling needs.
- Latch two of these receptacles together for waste and recyclables, for two different types of recyclables, or use them individually.
- Includes one black and one blue receptacle.
Product Details
General Information
| Capacity | 3 gal |
| Product Color | Black ~ Blue |
| Width | 13" |
| Product Name | Small Desk-Side Recycling Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 8" |
| Height | 13.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Solves all any desk-side recycling needs. Latch two of these receptacles together for waste and recyclables, for two different types of recyclables, or use them individually. Combo-set includes one black and one blue receptacle.
People who bought this also bought
-
Product Code: HLMHLSS16RFRCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSS13DFRCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSS08RFRCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSS01RFRCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9926TNCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9925BLCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9924TNCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSS16RCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSS13RCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSS13DCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSS08RCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-4996492Currently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSC04G15BCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSC04G15ACurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-4996489Currently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSC01G09ACurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS13SBCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-4996459Currently out of Stock
-
Product Code: SAF9372BLCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9371BLCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-32432511 Stock Available
-
Product Code: SAF9940BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF9923BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF9922TN1 Stock Available
-
Product Code: RCPST24SSPL4 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews