‹ Prev
Next ›
Plastic Receptacle,Step-On,4 Gallon,12-1/4"x10"x15",Black
3 Stock Available
- Hands-free for sanitary waste disposal.
- Lid opens by stepping on pedal, closes automatically after each use.
- Lid helps to contain odors, hides waste.
- Lightweight design for easy transport.
Product Details
General Information
| Capacity | 4 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 12" |
| Product Name | Plastic Step-on 4-Gallon Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 15" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Country of Origin | China |
| Depth | 10" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Ideal for offices, warehouses, garages, and homes, this hard-working trash receptacle offers ample storage for waste. A convenient foot pedal allows for sanitary trash disposal, keeping people healthy and safe. The lightweight receptacle is easy to clean and move.
People who bought this also bought
-
Product Code: HLMHLSS16RFRCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSS13DFRCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSS08RFRCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9926TNCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9925BLCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9924TNCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSS16RCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSS13RCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSS13DCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSS08RCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-4996492Currently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSC04G15BCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSC04G15ACurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-4996489Currently out of Stock
-
Product Code: HLMHLSC01G09ACurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS13SBCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-4996459Currently out of Stock
-
Product Code: SAF9941SSCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9372BLCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9371BLCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-32432511 Stock Available
-
Product Code: SAF9940BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF9935BL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9923BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF9922TN1 Stock Available
-
Product Code: RCPST24SSPL4 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews