‹ Prev
Next ›
Double Sheets Pad, College/medium, 8 1/2 X 11 3/4, Canary, 100 Sheets
124 Stock Available
- Double-sheet writing pads have twice the sheets of ordinary notepads.
- An extra-strong back provides firm writing support.
- 3-hole punched.
- Fits in standard binder.
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Double Sheet Writing Pad |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Features | Micro Perforated ~ Stiff ~ Chipboard Backing |
| Length | 11.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | Ampad |
| Type | Notebook |
Description
Ampad Double-Sheet Writing Pads feature twice the sheets of ordinary writing pads, plus an extra-strong back for firm writing support. Each pad is 3-hole punched to fit a standard binder.
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: TOP6363318 Stock Available
-
Product Code: TOP203223 Stock Available
-
Product Code: TOP20245412 Stock Available
-
Product Code: TOP20244286 Stock Available
-
Product Code: TOP2022432 Stock Available
-
Product Code: TOP2022210 Stock Available
-
Product Code: TOP2022028 Stock Available
-
Product Code: MEA59878111 Stock Available
Reviews
No Reviews