‹ Prev
Next ›
Wirebound Pad,Legal Ruled,70 Shts,8-1/2"x11-3/4",3PK,White
18 Stock Available
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Number of Sheets | 70 |
| Product Name | Docket Wirebound Legal Writing Pads - Letter |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Basis Weight | 16 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Height | 11" |
| Features | Perforated ~ Hard Cover ~ Stiff-back ~ Spiral Lock |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
Writing pad features a 60 point, rigid chipboard backer for writing support and durability. Cover ensures privacy and protects sheets. Top binding is ideal for right-handed and left-handed writers. The Letr-Trim perforation provides a clean tear-out every time. Spiral coil-lock binding prevents snags on clothing and scratches on desktops. Legal/wide-ruled pad contains 70 letter-size sheets of 15 lb. paper with 11/32" line spacings and a 1-1/4" margin.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: TOP20346Currently out of Stock
-
Product Code: TOP2032375 Stock Available
-
Product Code: TOP203223 Stock Available
-
Product Code: TOP20245412 Stock Available
-
Product Code: TOP20244286 Stock Available
-
Product Code: TOP20243265 Stock Available
-
Product Code: TOP2022432 Stock Available
-
Product Code: TOP20223124 Stock Available
-
Product Code: TOP2022210 Stock Available
-
Product Code: TOP2022028 Stock Available
Additional Documentation
Reviews
No Reviews