‹ Prev
Next ›
Engineering Pad,5"x5" Quad,3HP,200 Shts,11"x8-1/2",Green
Currently out of Stock
- Sold as a single engineering pad
- 5x5 grid to edge 15# green paper
- Dimensions: 8.5" x 11" 200 Sheets
- 3 Hole punched
- Made in the USA
Product Details
General Information
| Binding Type | Glued |
| Number of Sheets | 200 |
| Product Name | 5x5 Grid Engineering Pad |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Features | Punched ~ Poly Wrapped |
| Length | 11" |
| Height | 0.66" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Quadrille/Graph Pad |
Description
Engineers pad features grid-to-edge, 5 x 5 quad-ruling on the back of each sheet. The front has a simple outline. Each sheet is three-hole punched to fit inside standard-size, three-ring binders.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: TOP3510122 Stock Available
-
Product Code: TOP35041152 Stock Available
-
Product Code: TOP33081115 Stock Available
-
Product Code: TOP33051118 Stock Available
-
Product Code: TOP3304176 Stock Available
-
Product Code: TOP22142175 Stock Available
-
Product Code: TOP22000144 Stock Available
-
Product Code: ROA95782CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95382CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95371CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA9518229 Stock Available
-
Product Code: ROA95582Currently out of Stock
-
Product Code: CLE932811ISO130 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA95782CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95389CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95382CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95371CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA17051CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA17030CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA17006CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA17001CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11382CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA9518229 Stock Available
-
Product Code: ROA95582Currently out of Stock
-
Product Code: ROA17000Currently out of Stock
Reviews
No Reviews