‹ Prev
Next ›
Fellowes AutoMax 130C/200C Shredder Waste Bags - 9 gal - 30" Height x 29" Width x 14" Depth - Plastic - Clear - 100 / Carton
10 Stock Available
- Convenient bags keep work areas clean.
- Includes easy-to-use dispenser box with extra-long wire ties.
- Designed to fit Fellowes® shredder bins.
- 100% recyclable.
Product Details
General Information
| Product Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Volume Capacity | 9 gal |
| Weight (Approximate) | 0.80 oz |
| Width | 29" |
| Product Name | AutoMax 130C/200C Shredder Waste Bags |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Application/Usage | Cleaning |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Compatibility |
Fellowes AutoMax 130C/200C Shredder |
| Depth | 14" |
| Features | Disposable ~ Durable ~ Recyclable |
| Height | 30" |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Accessories |
Description
Fellowes shredder waste bags are designed to fit Fellowes® shredder bins. Convenient disposable bags keep work areas clean and make it easy for frequent emptying of shredder bins. Includes easy-to-use dispenser box with extra-long wire ties. 100% recyclable. Perfect for use in the home, office, home office, school, or wherever you shred papers and materials.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews