‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 44-gal Heavy-duty Trash Container - 44 gal Capacity - Heavy Duty, Handle - 24" Height x 31.5" Width x 24" Depth - Gray - 4 / Carton
4 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 44 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 31.5" |
| Product Name | 44-gallon Heavy-duty Trash Container |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Height | 24" |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 24" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Trash container features a heavy-duty design that's perfect for an assortment of uses. 44-gallon container can be used for general refuse to biohazard waste. Trash container features built-in handles for easy lifting. The bag cinch secures trash bags so they stay in place.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP21475841 Stock Available
-
Product Code: SKU-5123175Currently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS23RCCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS50DSOCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS50DSICurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS24DPOCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-4972426Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-36836665 Stock Available
-
Product Code: SKU-3683653Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3683652Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-368365115 Stock Available
-
Product Code: SKU-3243252Currently out of Stock
-
Product Code: RCP18836062 Stock Available
-
Product Code: RCPSC18EPLSMCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-3062773Currently out of Stock
-
Product Code: RCP9W22GYCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP9W2273BLUCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP817088BROCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP817088BKCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP3959GRA4 Stock Available
-
Product Code: RCP614600BG1 Stock Available
-
Product Code: RCP4608BLA11 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BK4 Stock Available
-
Product Code: RCP2632YEL8 Stock Available
-
Product Code: RCP2632RED6 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GY96 Stock Available
-
Product Code: RCP18835522 Stock Available
-
Product Code: RCP188346015 Stock Available
-
Product Code: SKU-303410817 Stock Available
-
Product Code: RCP9W27G27 Stock Available
-
Product Code: RCP9W27BLU27 Stock Available
-
Product Code: RCP9W21GY6 Stock Available
-
Product Code: RCP356988GY4 Stock Available
-
Product Code: RCP356988BK14 Stock Available
-
Product Code: RCP352600GY15 Stock Available
-
Product Code: RCP265500GY15 Stock Available
-
Product Code: RCP19719683 Stock Available
-
Product Code: RCP1971956Currently out of Stock
-
Product Code: RCP19019996 Stock Available
-
Product Code: RCP18835515 Stock Available
-
Product Code: SKU-2998291Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-29982901 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews