‹ Prev
Next ›
Designer Line Silhouettes Waste Receptacle, 20 gal, Steel, Silver Metallic
Currently out of Stock
- Sleek shape and contemporary pattern beautifully blend with modern facilities and environments
- Leak-proof rigid plastic liner included to help contain liquids and keep the surrounding area cleaner
- Retainer bands discreetly hold liner bags in place and out of sight
- Lid is fastened to receptacle for easy waste removal
- Leg levelers provide stability on uneven surfaces
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product Material | Steel ~ Metal |
| Product Color | Silver Metallic |
| Width | 18.4" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Product Name | Silhouettes 20G Waste Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 30.4" |
| Features | Perforated ~ Fire-Safe ~ Durable |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Depth | 18.4" |
| Country of Origin | United States |
| Capacity | 20 gal |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Offers functional litter control in an elegant design. The garbage can has an open top with a vinyl trimmed disposal opening. The trash can is made of fire-safe steel. Its wall-hugging design is ideal for areas where looks are important and space is limited. The lift-off trash can body makes it easier to empty and has a rigid plastic liner that will not leak.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP2147581Currently out of Stock
-
Product Code: RCP2147583Currently out of Stock
-
Product Code: RCP21475501 Stock Available
-
Product Code: SKU-5123175Currently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS18RCCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP2131929Currently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS18WRSLCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS50DSOCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS50DSICurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS18UOTCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-4996476Currently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS18DOTCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS17FTSCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS16UOTCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS16STVCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS16STRCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS16DCSSCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-4996468Currently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS13STRCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS04SSCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS02SSCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-3683733Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3683731Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3683718Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-36836665 Stock Available
-
Product Code: SKU-3683662Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-368366117 Stock Available
-
Product Code: SKU-36836601 Stock Available
-
Product Code: SKU-36836592 Stock Available
-
Product Code: SKU-3683653Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3683652Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-368365115 Stock Available
-
Product Code: SKU-3243252Currently out of Stock
-
Product Code: RCP18836062 Stock Available
-
Product Code: RCPSC14EPLSMCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-3062773Currently out of Stock
-
Product Code: RCP9W22GYCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP9W2273BLUCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP817088BKCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP816088BK2 Stock Available
-
Product Code: RCP3959GRA4 Stock Available
-
Product Code: RCP264360YEL2 Stock Available
-
Product Code: RCP18836024 Stock Available
-
Product Code: RCP614500BG3 Stock Available
-
Product Code: RCP6143RED6 Stock Available
-
Product Code: RCP4608BLA11 Stock Available
-
Product Code: RCP2632YEL8 Stock Available
-
Product Code: RCP2632RED6 Stock Available
-
Product Code: RCP18835665 Stock Available
-
Product Code: RCP18835573 Stock Available
-
Product Code: RCP18835522 Stock Available
-
Product Code: SKU-3035439Currently out of Stock
-
Product Code: RCP9W27BLU27 Stock Available
-
Product Code: RCP917388BLA5 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013515Currently out of Stock
-
Product Code: RCP353600GY1 Stock Available
-
Product Code: RCP19719683 Stock Available
-
Product Code: RCP1971956Currently out of Stock
-
Product Code: RCP19019922 Stock Available
-
Product Code: RCP18835631 Stock Available
-
Product Code: SKU-3009280Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3009240Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-29980694 Stock Available
-
Product Code: RCP843088BG2 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews