‹ Prev
Next ›
Hardboard Clipboard, Letter, 9"x1/8"x12-1/2", Brown
129 Stock Available
Product Details
General Information
| Board Material | Hardboard |
| Product Color | Brown |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Recycled Content | 100% |
| Width | 9" |
| Product Name | Brown Hardboard Clipboards |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Clip Capacity | 1" |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 0.1" |
| Manufacturer Website Address | http://www.saunders-usa.com |
| Manufacturer | Saunders Mfg. Co. Inc |
Product Information
| Brand | Saunders |
| Type | Clipboard |
Description
Hardboard clipboard is made from a high percentage of recycled and/or recovered material and is equipped with standard spring-action clip and built-in hanging hole. High-capacity clip securely holds a paper stack of up to 1". Clipboard is made of durable, 1/8" thick brown hardboard with smooth finish front and back.
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: OIC8310324 Stock Available
-
Product Code: OIC83100120 Stock Available
-
Product Code: SKU-3031216110 Stock Available
-
Product Code: SKU-30078002673 Stock Available
-
Product Code: SKU-300754618 Stock Available
-
Product Code: SKU-300540111 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005391531 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005389318 Stock Available
-
Product Code: SKU-300525830 Stock Available
Reviews
No Reviews