<
>
NuSparc Mobile File Cabinet - 14.2" Width x 18" Depth x 26.5" Height for File - Letter - Mobility, Locking Drawer, Glide Suspension, 3/4 Drawer Extension, Cam Lock, Nonporous Surface - Red - Painted Steel, Steel - Recycled - Assembly Required
3 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Product Color | Red |
| Product Material | Painted Steel ~ Steel |
| Product Name | Mobile File Cabinet |
| Width | 14.2" |
| Media Size Supported | Letter |
| Manufacturer Website Address | https:// |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Application/Usage | Filing ~ Home Office ~ Document ~ Hanging File Folder |
| Depth | 18" |
| Country of Origin | Mexico |
| Height | 26.5" |
| Drawer Type | File |
| Features | Mobility ~ Locking Drawer ~ Glide Suspension ~ 3/4 Drawer Extension ~ Cam Lock ~ Nonporous Surface |
| Manufacturer | NuSparc |
Product Information
| Brand | Nusparc |
| Type | Accessories |
Description
Alternative Products
Reviews
No Reviews
