‹ Prev
Next ›
Portfolio Clipboard With Low-Profile Clip, 1/2" Capacity, 8 1/2 X 11, Red
6 Stock Available
- Textured cover provides privacy, protection, and professional look.
- Open portfolio and fold the cover back to use as a traditional clipboard.
- High-friction rubber grips hold letter size papers securely in place.
- Made from recycled content helps conserve natural resources.
Product Details
General Information
| Product Color | Red |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Unbreakable Recycled Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.5" |
| Manufacturer | Baumgartens |
| Manufacturer Website Address | http://www.b3.net |
| Features | Low Profile Clip |
Product Information
| Brand | Mobile OPS |
| Type | Clipboard |
Description
Textured cover provides privacy, protection, and professional look. Open portfolio and fold the cover back to use as a traditional clipboard. High-friction rubber grips hold letter size papers securely in place. Made from recycled content helps conserve natural resources.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SKU-3154651375 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154650993 Stock Available
-
Product Code: SKU-31546491523 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154648265 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154647459 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427361 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154272164 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154271253 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427044 Stock Available
-
Product Code: SKU-315426976 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU0571242 Stock Available
-
Product Code: OIC83100120 Stock Available
-
Product Code: SKU-3031216110 Stock Available
-
Product Code: SAU0571346 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801445 Stock Available
-
Product Code: SKU-30078002673 Stock Available
-
Product Code: SKU-300754618 Stock Available
-
Product Code: SKU-300539287 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005391531 Stock Available
-
Product Code: BAUTA1611114 Stock Available
-
Product Code: BAU61624100 Stock Available
-
Product Code: OIC8321971 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews