- Highly visible, bright yellow hazard protection.
- Caution message printed in English and Spanish for effective communication.
- 4-sided shape allows for efficient stacking.
- Molded-in slots for easy handling.
<
>
Rubbermaid Commercial 36" Safety Cone - Spanish, English - Print/Message "Caution" , "Wet Floor" - 12.2" Width x 36" Height x 12.2" Depth - Cone Shape - Stackable, Sturdy - Plastic - Bright Yellow - 1 Each
4 Stock Available
Product Details
General Information
| Product Material | Plastic |
| Product Color | Bright Yellow |
| Shape | Cone |
| Width | 12.2" |
| Product Name | 36" Safety Cone |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Height | 36" |
| Features | Stackable ~ Sturdy |
Product Information
| Brand | Rubbermaid Commercial |
| Type | Caution Sign |
Description
Alert co-workers and visitors alike to proceed carefully. Message is printed in English and Spanish on all four sides of bright yellow cone. Can be read from 40 ft. away. Stackable for easy transport and storage.
Alternative Products
Reviews
No Reviews
