- Venting channels make liner removal easy.
- Slim profile makes it easy to put this trash can anywhere.
- Can liner cinches to make removal easy.
<
>
Rubbermaid Commercial Slim Jim 16-Gallon Vented Waste Container - 16 gal Capacity - Rectangular - Handle, Durable, Chemical Resistant, Crush Resistant, Recyclable - 25" Height x 11" Width x 22" Depth - Black - 1 Each
13 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 16 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 11" |
| Product Name | Slim Jim 16-Gallon Vented Waste Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 22" |
| Height | 25" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Can is designed to make trash removal easy. Venting channels take the strain out of liner removal, while the trash can's liner cinches to make removal faster. Features molded handles and base grips for easy lifting and handling. Constructed from sturdy plastic.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1779739Currently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS23RCCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS18RCCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP2131929Currently out of Stock
-
Product Code: RCP1867531Currently out of Stock
-
Product Code: RCP1779734Currently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS18WRSLCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS50DSOCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS24DPOCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS21UOTTRSCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS21UOTTRIOCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS21UOTRECCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS21UOTCOPCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS18DPOCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS17FTSCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP2136963Currently out of Stock
-
Product Code: RCP395800BGCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP356988BKCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP354060GYCT14 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BKCT11 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BGCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP353600GYCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP264360YLCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT16 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP263200GYCT19 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GYCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP1956185CT3 Stock Available
-
Product Code: RCP1779734CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP1867531CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP1779739CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP817088BK1 Stock Available
-
Product Code: RCP264360YL7 Stock Available
-
Product Code: IMP7352Currently out of Stock
-
Product Code: IMP7352CTCurrently out of Stock
Alternative Products
Reviews
No Reviews
