Rubbermaid Commercial Slim Jim 23-Gallon Vented Waste Containers - 23 gal Capacity - Rectangular - Durable, Handle - 30" Height x 11" Width x 22" Depth - Beige - 4 / Carton
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Beige |
| Width | 11" |
| Product Name | Slim Jim 23-Gallon Vented Waste Containers |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 22" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Height | 30" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
This Slim Jim container delivers the durability needed for commercial environments combined with innovation to increase worker productivity. Four venting channels make removing liners up to 80 percent easier than traditional containers so the Slim Jim helps you get the job done more efficiently. They improve productivity and reduce the risk of worker injury. Integrated cinches allow quick, knot-free liner changes. Space-saving profile fits virtually anywhere. Side handles make handling easy. Slim Jim accessories, such as recycling tops, swing lid, hinge lid and dolly (sold separately), bring you an efficient solution for collection, transportation and disposal of multi-stream waste and recyclables in tight spaces.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1779739Currently out of Stock
-
Product Code: RCP1926827CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP1867531Currently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS50DSOCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS24DPOCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS18SSCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS13SSCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS13MXCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS13HXCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS08RCBCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS08RBCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP395800BGCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP353600GYCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP264360YLCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT16 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP263200GYCT19 Stock Available
-
Product Code: RCP261000WHCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP1955959CT2 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP1926827Currently out of Stock
-
Product Code: RCP261000WH12 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP1779739CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP817088BK2 Stock Available
-
Product Code: RCP264360YL7 Stock Available
-
Product Code: RCP614400BG7 Stock Available
-
Product Code: RCP18834564 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700BE33 Stock Available
-
Product Code: RCP816088BG7 Stock Available
-
Product Code: RCP395800BG2 Stock Available
-
Product Code: RCP1971968Currently out of Stock
-
Product Code: RCP1971956Currently out of Stock
-
Product Code: RCP18835631 Stock Available
-
Product Code: IMP77323CTCurrently out of Stock
-
Product Code: GJO11581CT1 Stock Available
