‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Slim Jim 23-Gallon Vented Waste Container - 23 gal Capacity - Rectangular - Durable, Handle - 30" Height x 11" Width x 22" Depth - Gray - 1 Each
48 Stock Available
- Venting channels make liner removal easy.
- Slim profile makes it easy to put this trash can anywhere.
- Can liner cinches to make removal easy.
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 11" |
| Product Name | Slim Jim 23-Gallon Vented Waste Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 22" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 30" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Can is designed to make trash removal easy. Venting channels take the strain out of liner removal, while the trash can's liner cinches to make removal faster. Features molded handles and base grips for easy lifting and handling. Constructed from sturdy plastic.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1779739Currently out of Stock
-
Product Code: RCP2131929Currently out of Stock
-
Product Code: RCP1867531Currently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS50DSOCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS24DPOCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP395800BGCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP353600GYCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP264360YLCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP264360GYCT15 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263200RDCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP263200GYCT17 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP1867531CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP1779739CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP9W22GYCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP817088BKCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP264360YL2 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700BE27 Stock Available
-
Product Code: RCP395800BGCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP19719683 Stock Available
-
Product Code: RCP19719562 Stock Available
-
Product Code: IMP77323CTCurrently out of Stock
-
Product Code: GJO11581CT4 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews