‹ Prev
Next ›
Untouchable Square Waste Receptacle, 23 gal, Plastic, Gray
4 Stock Available
- Sleek design for a professional image.
- Durable, crack-resistant shell
- Patent-pending can-liner cinch.
- A variety of compatible lids are sold separately.
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 15.5" |
| Product Name | Untouchable Square Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 16.5" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Height | 31" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Untouchable large plastic square waste receptacle features a sleek design for a professional image that's ideal for centrally located collection areas. Patent-pending cinch keeps your can-liner in place, eliminating the need to resize the opening by tying a knot. Durable, crack-resistant shell holds up, even under tough indoor/outdoor conditions. Compatible with variety of swing-top lids -- sold separately.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1779739Currently out of Stock
-
Product Code: RCP2131929Currently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS50DSOCurrently out of Stock
-
Product Code: HLMHLS50DSICurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-3683731Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3683718Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-36836665 Stock Available
-
Product Code: SKU-3683662Currently out of Stock
-
Product Code: RCP264360GYCT17 Stock Available
-
Product Code: SKU-36836601 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT2 Stock Available
-
Product Code: SKU-3683653Currently out of Stock
-
Product Code: RCP263200RDCTCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-368365115 Stock Available
-
Product Code: SKU-3243252Currently out of Stock
-
Product Code: RCP18836062 Stock Available
-
Product Code: SKU-3062773Currently out of Stock
-
Product Code: RCP9W22GYCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP9W2273BLUCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP817088BKCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP3959GRA4 Stock Available
-
Product Code: RCP264360YEL2 Stock Available
-
Product Code: RCP4608BLA11 Stock Available
-
Product Code: RCP2632YEL8 Stock Available
-
Product Code: RCP2632RED6 Stock Available
-
Product Code: RCP18835522 Stock Available
-
Product Code: RCP9W27BLU27 Stock Available
-
Product Code: RCP917388BLA5 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013515Currently out of Stock
-
Product Code: RCP353600GY1 Stock Available
-
Product Code: RCP19719683 Stock Available
-
Product Code: RCP1971956Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3009280Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-29980694 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews