- Recessed panels for any first impression areas.
- Will not rust, chip or dent.
- High-density polyethylene with built-in UV inhibitors limit fading in bright sunlight.
- Telescoping base hides bag.
- Adaptable for anchoring and weighting devices.
<
>
Safco Indoor/Outdoor Pentagon Shape Receptacle - 30 gal Capacity - 28.8" Height x 18" Width x 18.5" Depth - Polyethylene - Black - 1 Each
2 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 30 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 18" |
| Product Name | Indoor/Outdoor Pentagon Shape Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 18.5" |
| Height | 28.8" |
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Recessed panels for any first impression areas. Plastic receptacle and telescopic lid are molded from high-density polyethylene with built-in UV inhibitors limit fading in bright sunlight. Will not rust, chip or dent. Telescoping base hides bag. Adaptable for anchoring and weighting devices.
People who bought this also bought
-
Product Code: SAF9941SSCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9935BL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9934BLCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9799BLCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9677NCCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9486BLCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9475BL12 Stock Available
-
Product Code: SAF9473NCCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9472NC4 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
