‹ Prev
Next ›
Safco Tabular Steel Wire Roll File - 3.75" Roll Diameter Supported - Locking Casters - Gray - Steel - 1 Each
4 Stock Available
- Tubular steel frame with chrome-plated grids.
- Square tube design provides easy access.
- Mobile on twin wheel casters (two locking).
Product Details
General Information
| Number of Rolls Supported | 20 |
| Product Material | Steel |
| Product Color | Gray |
| Roll Diameter Supported | 3.75" |
| Product Name | Tabular Steel Wire Roll File |
| Width | 18" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Features | Locking Casters |
| Height | 24.5" |
| Manufacturer | Safco Products |
| Country of Origin | China |
| Depth | 12.8" |
| Assembly Required | Yes |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Vertical Paper Rack |
Description
Convenient, economical design rolls easily to point of use. Lightweight tubular steel frame with chrome-plated grids. Square tube design provides easy access and removal of materials. Mobile on twin wheel casters (two locking).
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews