‹ Prev
Next ›
Xstamper Two-Color Custom Stamp - Custom Message Stamp - 0.88" Impression Width x 2.75" Impression Length - Recycled - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Length | 2.75" |
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Impression Width | 0.88" |
| Weight (Approximate) | 4 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Two-Color Custom Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Two-Color Stamp is perfect for business addresses, signatures and notary stamps. Custom stamp delivers one to six lines. Stamp is pre-inked in either choice of red, black, blue, green and/or purple and dispenses 50,000 impressions before it needs to be re-inked. 1/8" space required between colors, borders not available. Offers an ergonomic handle design. Impression size: 7/8" x 2-3/4". Contact customer service to customize stamp. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: XSTPN40Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN70Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN60Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN53Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN51Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN49Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN32Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN30Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN28Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN26Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN24Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN22Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN18Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN16Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN14Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN12Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN05Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN04Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC34Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC18Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC14Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC12Currently out of Stock
Additional Documentation
Reviews
No Reviews