‹ Prev
Next ›
Xstamper VX Pre-inked Endorsement Stamp - Custom Message Stamp - 1" Impression Width x 2" Impression Length - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Width | 1" |
| Impression Length | 2" |
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | VX Pre-inked Endorsement Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
VX pre-inked stamps are designed for maximum performance. Stamps do not need a separate stamp pad, are easy to re-ink and convenient to use. Ergonomic plastic mount has a cap that keeps ink away from surfaces. The laser-engraved rubber ensures thousands of clean, clear impressions. Contact customer service to customize dater. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: XSTN70Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN60Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN53Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN51Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN49Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN32Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN30Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN28Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN26Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN24Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN22Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN20Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN18Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN16Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN14Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN12Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN05Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN04Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC34Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC18Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC14Currently out of Stock
Reviews
No Reviews