‹ Prev
Next ›
Perforated Pad, Legal/2HP, 50 Sheets/Pad, 8-1/2"x11-3/4", CY
32 Stock Available
- Everyday writing pads are ideal for home or office.
- Classic format.
- Perforated sheets detach easily.
- A sturdy back provides firm writing support.
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Binding Type | Stapled |
| Number of Sheets | 50 |
| Product Name | Writing Pad |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Length | 11.8" |
| Features | Micro Perforated ~ Sturdy Back ~ Chipboard Backing ~ Tear Resistant |
| Country of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
| Basis Weight | 15 lb |
Product Information
| Brand | Ampad |
| Type | BOOKSTELEPHONE MESSAGE AND PAD |
Description
Ampad Writing Pads offer the ultimate value in reliable everyday legal pads for home or office. The classic format long preferred by attorneys and professionals gives you quick access to notes and lists. A sturdy back provides firm writing support. Micro-perforated sheets detach easily for a tidy, organized notepad.
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: TOP6363318 Stock Available
-
Product Code: TOP203223 Stock Available
-
Product Code: TOP20245412 Stock Available
-
Product Code: TOP20244286 Stock Available
-
Product Code: TOP20223124 Stock Available
-
Product Code: TOP2022210 Stock Available
-
Product Code: TOP2022028 Stock Available
-
Product Code: MEA59878111 Stock Available
Reviews
No Reviews