‹ Prev
Next ›
Business Source Flat Clip Plastic Clipboard - 9" x 12" - Low-profile - Plastic - Neon Pink - 6 / Bundle
253 Stock Available
- Convenient writing surface for on-the-go
- Flat clip for space efficiency
- Screen-printed ruler in metric and Imperial along each side
- Pull-out tab for hanging
- Stylish design for a professional look
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Neon Pink |
| Sheet Size | 9" Width x 12" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Flat Clip Clipboard |
| Packaged Quantity | 6 / Bundle |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.1" |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Low Profile Clip |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard provides a stylish, functional way to write without the use of a desk. Flat clip makes this durable, transparent plastic clipboard space-efficient and easy to use. Imprinted rulers on both sides of the clipboard have measurements in Imperial and metric. Clipboard includes a pullout tab for hanging.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SKU-3045424267 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045422102 Stock Available
-
Product Code: UNV40306778 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045415Currently out of Stock
-
Product Code: SAU21612Currently out of Stock
-
Product Code: SAU21611Currently out of Stock
-
Product Code: SAU21610Currently out of Stock
-
Product Code: SAU21609Currently out of Stock
-
Product Code: SAU21608Currently out of Stock
-
Product Code: SAU21800Currently out of Stock
-
Product Code: SAU2160648 Stock Available
-
Product Code: SAU216058 Stock Available
-
Product Code: SAU2160413 Stock Available
-
Product Code: SAU2160346 Stock Available
-
Product Code: SAU2160222 Stock Available
-
Product Code: BAU6163446 Stock Available
-
Product Code: BAU616326 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-3045424267 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154651375 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154650993 Stock Available
-
Product Code: SKU-31546491523 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154648265 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154647459 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427361 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154272164 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427044 Stock Available
-
Product Code: SKU-315426976 Stock Available
-
Product Code: SKU-3153354280 Stock Available
-
Product Code: SKU-3040433Currently out of Stock
-
Product Code: OIC8306352 Stock Available
-
Product Code: SAU00439Currently out of Stock
-
Product Code: BAUTA1611114 Stock Available
-
Product Code: BAU61624100 Stock Available
-
Product Code: OIC8301619 Stock Available
Reviews
No Reviews