‹ Prev
Next ›
Business Source Compact Plastic Clipboard - Spring Clip - Plastic - Clear - 12 / Box
251 Stock Available
- Compact writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Aligned eyelets for hanging
- Durable plastic for lasting use
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size | 6" Width x 9" Length |
| Width | 6" |
| Product Name | Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Durable ~ Compact ~ Sturdy Clip |
| Length | 9" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Compact clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. This 6" x 9" size fits well in smaller bags and briefcases or on crowded countertops. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SKU-3045413Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-31547101 Stock Available
-
Product Code: SKU-3153353215 Stock Available
-
Product Code: SKU-3153351752 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU215652 Stock Available
-
Product Code: SAU1201734 Stock Available
-
Product Code: SAU0571242 Stock Available
-
Product Code: OIC8304810 Stock Available
-
Product Code: SAU0571346 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801445 Stock Available
-
Product Code: SKU-300539287 Stock Available
-
Product Code: OIC8321971 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews