‹ Prev
Next ›
Business Source Spring Clip Plastic Clipboard - Spring Clip - Plastic - Smoke - 12 / Box
Currently out of Stock
- Versatile writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Sides lined with Imperial and metric markings for easy measuring
- Durable plastic for lasting use
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Smoke |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Spring Clip Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Durable ~ Sturdy Clip |
| Length | 12" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Aligned eyelets on the clip make it easy to hang up and store. One long side is screen-printed in Imperial ruler markings in 1/16" up to 11" for handy measurements. The other side has centimeter markings up to 27 cm. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU0571242 Stock Available
-
Product Code: OIC83100120 Stock Available
-
Product Code: SKU-3031216110 Stock Available
-
Product Code: SAU0571346 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801445 Stock Available
-
Product Code: SKU-30078002673 Stock Available
-
Product Code: SKU-300754618 Stock Available
-
Product Code: SKU-300539287 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005391531 Stock Available
-
Product Code: OIC8321971 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40306778 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045415Currently out of Stock
-
Product Code: OIC8321510 Stock Available
-
Business Source Spring Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" - Spring Clip - Plastic - Blue - 1 EachProduct Code: SKU-3154645264 Stock Available
-
Product Code: SKU-31546439 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154642940 Stock Available
-
Product Code: SKU-315426721 Stock Available
-
Product Code: SKU-315426477 Stock Available
-
Product Code: SKU-3153355872 Stock Available
-
Product Code: OIC8306352 Stock Available
Reviews
No Reviews