‹ Prev
Next ›
Business Source Shatterproof Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Black - 1 Each
872 Stock Available
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Shatterproof Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Features | Smooth Writing ~ Shatter Proof |
| Length | 12.5" |
| Manufacturer | Business Source |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard features a shatterproof, high-impact plastic for long-lasting use in virtually any environment. Protective sheath helps you avoid paper damage to keep your papers intact. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Hang hole allows you to keep this clipboard in a convenient location for easy access as needed.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354012 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU0571242 Stock Available
-
Product Code: OIC83100120 Stock Available
-
Product Code: BSN2855492 Stock Available
-
Product Code: SAU0571334 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD444 Stock Available
-
Product Code: BSN656372671 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD15 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX87 Stock Available
-
Product Code: BSN16508531 Stock Available
-
Product Code: OIC8321972 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40306778 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Currently out of Stock
-
Product Code: OIC8321510 Stock Available
-
Product Code: BSN01863264 Stock Available
-
Product Code: BSN018619 Stock Available
-
Product Code: BSN01860940 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX21 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BXCurrently out of Stock
-
Product Code: BSN01860BX77 Stock Available
Reviews
No Reviews