‹ Prev
Next ›
Business Source Spring Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Blue - 1 Each
274 Stock Available
- Versatile writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Sides lined with Imperial and metric markings for easy measuring
- Durable plastic for lasting use
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Blue |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Spring Clip Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Durable ~ Sturdy Clip |
| Length | 12.5" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Aligned eyelets on the clip make it easy to hang up and store. One long side is screen-printed in Imperial ruler markings in 1/16" up to 11" for handy measurements. The other side has centimeter markings up to 27 cm. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354013 Stock Available
-
Product Code: SAU2254047 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU0571250 Stock Available
-
Product Code: OIC83100125 Stock Available
-
Product Code: BSN28554191 Stock Available
-
Product Code: SAU0571347 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD542 Stock Available
-
Product Code: BSN656373262 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD31 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX106 Stock Available
-
Product Code: BSN16508644 Stock Available
-
Product Code: OIC83219161 Stock Available
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: UNV40307Currently out of Stock
-
Product Code: UNV40306790 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Currently out of Stock
-
Product Code: OIC8321512 Stock Available
-
Product Code: BSN0186118 Stock Available
-
Product Code: BSN01860772 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX22 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BX1 Stock Available
-
Product Code: BSN01860BX63 Stock Available
-
Product Code: BSN49269888 Stock Available
Reviews
No Reviews