‹ Prev
Next ›
Canon PIXMA TS9520BK Wireless Inkjet Multifunction Printer - Color - Black
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Quickly print directly from your iPad or iPhone with AirPrint .
- With a five individual ink system, only replace the ink that runs out.
- You can print documents up to 11" x 17" such as calendars, schedules, posters and more.
Product Details
General Information
| ISO Mono Print Speed (ipm) | 15 |
| ISO Color Print Speed (ipm) | 10 |
| Display Screen Type | LCD |
| Copy Color | Color |
| USB | Yes |
| Wireless Print Technology | Apple AirPrint ~ Mopria Print Service |
| Standard Input Media Capacity | 200 sheets |
| Scan Color | Color |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 4800 x 1200 |
| Multifunction Devices | Copier/Printer/Scanner |
| Optical Resolution (dpi) | 1200 |
| Power Source | AC Supply |
| Print Color Capability | Color |
| Product Color | Black |
| Product Model | TS9520BK |
| Product Line | PIXMA |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Media Type | Plain Paper |
| Media Handling | 2 x input tray- 100 Sheet Capacity ~ 1 x Automatic Document Feeder 20 Sheet Capacity |
| Product Name | PIXMA TS9520 Wireless All-in-One Printer |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Width | 18.5" |
| Country of Origin | Thailand |
| Depth | 14.5" |
| Height | 7.6" |
| Manufacturer Website Address | http://www.usa.canon.com |
| Manufacturer | Canon, Inc |
Product Information
| Brand | Canon |
| Type | Multifunctional Devices |
Description
Ideal everyday printer for you. Wireless, supports AirPrint and Mopria Print Service. Designed to print crisp documents, all the way up to 11" x 17". It can also print beautiful photos and has a built-in SD memory card slot. There is an ADF on top for copying stacks of paper. Supports two-sided printing. Features a 4.3" touch LCD on the front to control it all.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews