‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 23-gallon Space-Saving Waste Container - 23 gal Capacity - Rectangular - Handle - 30" Height x 20" Width x 11" Depth - Gray - 4 / Carton
32 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 20" |
| Product Name | 23-gallon Space-Saving Waste Container |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 11" |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Height | 30" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Space-saving Waste Container holds 23 gallons of trash, but protrudes less than 1' from the wall. Sleekly designed container fits under most work tables. Built-in handles allow easy transport and emptying. Waste container includes a built-in bag cinch. A 20-1/4" wide Genuine Joe lid fits neatly on the 20" wide opening and is sold separately.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1779739Currently out of Stock
-
Product Code: RCP2131929Currently out of Stock
-
Product Code: RCP1867531Currently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS50DSOCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS24DPOCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP395800BGCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP353600GYCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP264360YLCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP264360GYCT17 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263200RDCTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP263200GYCT15 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP1867531CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP1779739CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP9W22GYCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP817088BKCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP264360YL2 Stock Available
-
Product Code: RCP18835522 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700BE27 Stock Available
-
Product Code: RCP395800BGCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP19719683 Stock Available
-
Product Code: RCP1971956Currently out of Stock
-
Product Code: RCP18835631 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews