‹ Prev
Next ›
Nature Saver Recycled Plastic Clipboards - 1" Clip Capacity - 8 1/2" x 12" - Heavy Duty - Plastic - Black - 1 Each
1092 Stock Available
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 12" Length |
| Recycled Content | 100% |
| Width | 9" |
| Product Name | Recycled Plastic Clipboards |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Clip Capacity | 1" |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Nature Saver |
Product Information
| Brand | Nature Saver |
| Type | Clipboard |
Description
Plastic clipboard is equipped with a heavy-duty, industrial steel clip. Clip holds up to 1" of paper. Unbreakable board is made with a high percentage of recycled material.
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU0571242 Stock Available
-
Product Code: OIC83100120 Stock Available
-
Product Code: SKU-3031216110 Stock Available
-
Product Code: SAU0571346 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801445 Stock Available
-
Product Code: SKU-30078002673 Stock Available
-
Product Code: SKU-300754618 Stock Available
-
Product Code: SKU-300539287 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005391531 Stock Available
-
Product Code: OIC8321971 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-3045422102 Stock Available
-
Product Code: SAU21800Currently out of Stock
-
Product Code: SAU2160648 Stock Available
-
Product Code: SAU216058 Stock Available
-
Product Code: SAU2160413 Stock Available
-
Product Code: SAU2160346 Stock Available
-
Product Code: SAU2160222 Stock Available
-
Product Code: SKU-30378962 Stock Available
-
Product Code: SKU-2995349468 Stock Available
Reviews
No Reviews