<
>
NuSparc Mobile File Cabinet - 14.2" Width x 18" Depth x 29.5" Height - 3 x Drawer(s) for File, Box - Letter - Mobility, Locking Drawer, Glide Suspension, 3/4 Drawer Extension, Cam Lock, Nonporous Surface - Red - Painted Steel - Recycled
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Product Color | Red |
| Product Material | Painted Steel |
| Total Number of Drawers | 3 |
| Product Name | Mobile File Cabinet |
| Width | 14.2" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | https:// |
| Media Size Supported | Letter |
| Application/Usage | Home Office ~ File ~ Storage ~ Cell Phone ~ Tablet ~ Cable ~ Supplies ~ Document ~ Hanging File Folder |
| Depth | 18" |
| Country of Origin | Mexico |
| Height | 29.5" |
| Drawer Type | File ~ Box |
| Features | Locking Drawer ~ Glide Suspension ~ 3/4 Drawer Extension ~ Cam Lock ~ Nonporous Surface ~ Mobility |
| Manufacturer | NuSparc |
Product Information
| Brand | Nusparc |
| Type | Accessories |
Description
Alternative Products
Reviews
No Reviews
