- Sold as a single engineering pad
- 5x5 grid 15# buff paper
- Dimensions: 8.5" x 11" 100 Sheets
- 3 Hole punched
- Made in the USA
<
>
Roaring Spring 5x5 Grid Engineering Pad
30 Stock Available
Product Details
General Information
| Binding Type | Glued |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | 5x5 Grid Engineering Pad |
| Width | 8.5" |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Basis Weight | 20 lb |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Features | Poly Wrapped ~ Chipboard Backing |
| Height | 0.40" |
| Length | 11" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Quadrille/Graph Pad |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: TOP3510175 Stock Available
-
Product Code: TOP35041175 Stock Available
-
Product Code: TOP33081129 Stock Available
-
Product Code: TOP33051170 Stock Available
-
Product Code: TOP33041169 Stock Available
-
Product Code: TOP22000117 Stock Available
-
Product Code: ROA95782CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95389CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95382CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95371CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11382CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95589Currently out of Stock
-
Product Code: ROA95582Currently out of Stock
-
Product Code: CLE932811ISO169 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA95389CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA17051CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA17030CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA17006CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA17001CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95589Currently out of Stock
-
Product Code: ROA95582Currently out of Stock
-
Product Code: ROA17000Currently out of Stock
Reviews
No Reviews
