‹ Prev
Next ›
Officemate 2200 Series Wastebasket - 5 gal Capacity - 12.5" Height x 13.8" Width x 8.4" Depth - Black - 1 Each
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Capacity | 5 gal |
| Product Color | Black |
| Product Series | 2200 |
| Width | 13.8" |
| Product Name | 2200 Series Wastebasket |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Height | 12.5" |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 8.4" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Stylish, functional, 2200 Series Wastebasket complements any office space. Contemporary construction with rounded corners adds a sleek design to your office essential. Heavyweight wastebasket holds up to 20 quarts. Plastic material with a polished surface is made for long-lasting use.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews