‹ Prev
Next ›
Xstamper Custom Return Address Pre-inked Stamp - Custom Message Stamp - 0.50" Impression Width x 1.62" Impression Length - 50000 Impression(s) - Recycled - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Width | 0.50" |
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Impression Length | 1.62" |
| Weight (Approximate) | 1.44 oz |
| Product Name | Custom Return Address Pre-inked Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Personalize Return Address Stamp with a message, signature, logo or artwork. Custom stamp delivers one to four lines, each with a maximum of 22 characters. Ideal for stamping return address on envelopes and stationery. Stamp is pre-inked in either choice of red, black, blue, green or purple and dispenses up to 50,000 impressions before re-inking. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Ergonomic stamp contains a high percentage of recycled material. Contact customer service to customize your stamp. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: XSTN70Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN60Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN53Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN51Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN49Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN32Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN30Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN28Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN26Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN24Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN22Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN20Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN18Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN16Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN14Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN12Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN05Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN04Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC34Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC18Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC14Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC12Currently out of Stock
-
Product Code: SPRCS60458Currently out of Stock
Additional Documentation
Reviews
No Reviews