<
>
Xstamper E-MAILED Title Stamp - Message Stamp - E-MAILED - 0.50" Impression Width - 100000 Impression(s) - Blue, Red - Polymer Polymer - Recycled - 1 Each
4 Stock Available
Product Details
General Information
| Impression Width | 0.50" |
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.62" |
| Impression | E-MAILED |
| Impression Color | Blue ~ Red |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | E-MAILED Title Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | Japan |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
E-MAILED Title Stamp prints two colors simultaneously and is pre-inked for 100,000 impressions. Each re-inking provides another 100,000 impressions. Patented cellular inking process delivers clean, consistent impressions. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Spring-activated, retractable stamping surface keeps work area clean. Pre-inked stamp is made from high-impact polymers for years of trouble-free use and contains a high percentage of recycled material.
People who bought this also bought
-
Product Code: XST136011 Stock Available
-
Product Code: XST122158 Stock Available
-
Product Code: XST111710 Stock Available
-
Product Code: XST1051Currently out of Stock
-
Product Code: XST100640 Stock Available
-
Product Code: TDT886420 Stock Available
-
Product Code: COS03560626 Stock Available
-
Product Code: COS03560592 Stock Available
-
Product Code: COS0356014 Stock Available
-
Product Code: COS0355871 Stock Available
-
COSCO MAILED Message Stamp - Message Stamp - MAILED - 0.50" Impression Width - Red - Rubber - 1 EachProduct Code: COS0355865 Stock Available
-
Product Code: COS0355853 Stock Available
-
Product Code: COS03558448 Stock Available
-
Product Code: COS035580Currently out of Stock
-
Product Code: COS03557712 Stock Available
-
Product Code: COS0355751 Stock Available
-
Product Code: COS035572Currently out of Stock
-
Product Code: COS0355718 Stock Available
-
Product Code: COS035570Currently out of Stock
-
Product Code: COS03554431 Stock Available
-
Product Code: COS035541Currently out of Stock
-
Product Code: COS03553518 Stock Available
-
Product Code: COS03553264 Stock Available
-
Product Code: COS03552523 Stock Available
-
Product Code: COS0355231 Stock Available
-
Product Code: COS03552112 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: XST122158 Stock Available
-
Product Code: XST111710 Stock Available
-
Product Code: XST1051Currently out of Stock
-
Product Code: XST100640 Stock Available
-
Product Code: TDT886420 Stock Available
-
Product Code: COS03560626 Stock Available
-
Product Code: COS03560592 Stock Available
-
Product Code: COS0356014 Stock Available
-
Product Code: COS0355871 Stock Available
-
COSCO MAILED Message Stamp - Message Stamp - MAILED - 0.50" Impression Width - Red - Rubber - 1 EachProduct Code: COS0355865 Stock Available
-
Product Code: COS0355853 Stock Available
-
Product Code: COS03558448 Stock Available
-
Product Code: COS03557712 Stock Available
-
Product Code: COS0355751 Stock Available
-
Product Code: COS035572Currently out of Stock
-
Product Code: COS0355718 Stock Available
-
Product Code: COS035570Currently out of Stock
-
Product Code: COS03554431 Stock Available
-
Product Code: COS035541Currently out of Stock
-
Product Code: COS03553518 Stock Available
-
Product Code: COS03553264 Stock Available
-
Product Code: COS03552523 Stock Available
-
Product Code: COS0355231 Stock Available
-
Product Code: COS03552112 Stock Available
Reviews
No Reviews
