<
>
Xstamper "for deposit only" Title Stamp - Message Stamp - FOR DEPOSIT ONLY - 0.50" Impression Width x 1.62" Impression Length - 100000 Impression(s) - Blue - Recycled - 1 Each
16 Stock Available
Product Details
General Information
| Impression Width | 0.50" |
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.62" |
| Impression | FOR DEPOSIT ONLY |
| Impression Color | Blue |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | "for deposit only" Title Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | Japan |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Blue ink FOR DEPOSIT ONLY Title Stamp is pre-inked for 100,000 impressions and re-inkable for 100,000 more, again and again. Patented cellular inking process delivers clean, consistent impressions. Retractable frame keeps stamp surface away from desktop until ready to use. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Pre-inked stamp contains a high percentage of recycled material.
People who bought this also bought
-
Product Code: COS03560590 Stock Available
-
COSCO MAILED Message Stamp - Message Stamp - MAILED - 0.50" Impression Width - Red - Rubber - 1 EachProduct Code: COS0355864 Stock Available
-
Product Code: COS03554431 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: XST136011 Stock Available
-
Product Code: XST122155 Stock Available
-
Product Code: XST111710 Stock Available
-
Product Code: XST1051Currently out of Stock
-
Product Code: XST100639 Stock Available
-
Product Code: TDT886420 Stock Available
-
Product Code: COS03560626 Stock Available
-
Product Code: COS0356014 Stock Available
-
Product Code: COS0355871 Stock Available
-
Product Code: COS0355853 Stock Available
-
Product Code: COS03558448 Stock Available
-
Product Code: COS03557712 Stock Available
-
Product Code: COS0355751 Stock Available
-
Product Code: COS035572Currently out of Stock
-
Product Code: COS0355718 Stock Available
-
Product Code: COS035570Currently out of Stock
-
Product Code: COS035541Currently out of Stock
-
Product Code: COS03553518 Stock Available
-
Product Code: COS03553264 Stock Available
-
Product Code: COS03552515 Stock Available
-
Product Code: COS0355231 Stock Available
-
Product Code: COS03552112 Stock Available
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
