‹ Prev
Next ›
Xstamper Pre-inked Large Pocket Stamp - Custom Message Stamp - 0.62" Impression Width x 2.44" Impression LengthPlastic - Recycled - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Length | 2.44" |
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Impression Width | 0.62" |
| Weight (Approximate) | 1.44 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Pre-inked Large Pocket Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Large Pocket Stamp/Notary Stamp folds to fit into pocket, briefcase or purse. Stamp has an ergonomic handle and is pre-inked in either red, black, blue, green, purple, orange, light blue, light green, yellow, pink or brown, and dispenses 50,000 impressions before it needs to be re-inked. Impression size is 5/8" x 2-7/16". Stamp delivers a maximum of five lines, each with up to 32 characters. Contact customer service to customize stamp. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper. Plastic mount is made of a high percentage of recycled material. The stamp is made with a high percentage of recycled material.
People who bought this also bought
-
Product Code: XSTPN40Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN70Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN60Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN53Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN51Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN49Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN36Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN32Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN30Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN28Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN26Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN24Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN22Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN20Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN18Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN16Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN14Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN12Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN11Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN05Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN04Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC85Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC34Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC18Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC14Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC12Currently out of Stock
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews