‹ Prev
Next ›
Xstamper Small Address/Inspection Stamp - Custom Message Stamp - 0.50" Impression Width x 1.06" Impression Length - 50000 Impression(s) - Recycled - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Width | 0.50" |
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Impression Length | 1.06" |
| Weight (Approximate) | 0.96 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Small Address/Inspection Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Personalize with a message, signature, logo or artwork. Use your original artwork or select any of an established impression styles. Xstamper Small Address/Inspection Stamp offers an ergonomic SureGrip design. Print copy horizontally or vertically. Stamp is pre-inked in either choice of red, black, blue, green or purple and dispenses 50,000 impressions before it needs to be re-inked. Offers a maximum 4 lines with 15 characters per line. Impression size: 1/2" x 1-1/16". Contact customer service to customize stamp. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: XSTN70Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN60Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN53Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN51Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN49Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN32Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN30Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN28Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN26Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN24Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN22Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN20Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN18Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN16Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN14Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN12Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN05Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC34Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC18Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC14Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC12Currently out of Stock
Reviews
No Reviews